» Narodowy Spis Powszechny 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021

 

 

 

 

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.

Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.

Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowych. Okazja do tego zdarza się raz na 10 lat.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.
Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (dostępna od 15 marca)

 

Załączniki:

Jakie będą pytania

Twoje dane będą bezpieczne

Początek NSP

Jak wziąć udział w NSP

Spisz się przez telefon

Spis bezpieczny dla seniorów

Spisz się i wygraj samochód

Rachmistrzowie rozpoczną prace w maju

Plakat - Instrukcja udziału w spisie

Dzwoni rachmistrz

List do KGW (Koła Gospodyń Wiejskich)

Grzywna za brak udziału w spisie

Ostatnia szansa (loteria NSP)

Rachmistrzowie ruszają w teren